Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A Mesterházy–Bajnai-paktum vajon a méltán népszerűtlen Gyurcsányt és pártját, a DK-t kihagyja-e a nagy baloldali ellenzéki összefogásból? Hiszen „korszakváltásról” regélnek…
„Elvileg elindítja az egyeztetést a baloldali ellenzék két legnépszerűbb formációja. Úgy néz ki, az új jogszabályok szülte kényszer miatt egyéni jelölteket valószínűleg együtt állít a szocialista párt és az E14–PM, ám a közös választási listáról, s persze a kormányfőjelölt személyéről kőkemény vita alakult ki mostanra a két erő között. Teljesen egyértelmű lenne, hogy a jóval nagyobb támogatottsággal rendelkező MSZP adja a miniszterelnöki székbe belehuppanni szándékozó frontembert. Jelesül Mesterházyt. Ám az Együtt 2014–Párbeszéd Magyarországért több vezetője és a mellettük álló hangadó értelmiségiek azt sulykolják, hogy az általuk sürgetett »korszakváltást« az MSZP viszonylag fiatal elnökével nem lehet elképzelni.
Különben is, állítják, azért, nehogy véletlenül visszatérjen az ország a 2010 előtti állapotokhoz, nem szabad szocialista miniszterelnök-jelöltet megtenni. Azt ugyan még senki nem tudta számomra hitelesen elmagyarázni, vajon Bajnai Gordon egykori szocialista miniszter és kormányfő személye miért jelentene garanciát az állítólagos korszakváltáshoz. Hiszen mint az E14–PM politikusai fejtegetik, szerintük az ÏOrbán-rezsimet« is meg kell haladni, s persze az 1990-et követő húsz évet is. Rendben, mondanám, csupán azt firtatnám, hogy ha például a szakadár LMP-sek alapította PM ismert figurái ezt komolyan gondolják, akkor miért léptek szoros szövetségre az Együtt 2014-gyel, amelyet a Gyurcsány–Bajnai-kormányok, illetve a »klasszikus« SZDSZ számos alakja belakott.
Jóllehet, maga Bajnai is változni próbál, legalábbis a közvélemény előtt. Hiszen az utóbbi hetekben, hónapokban már többször ecsetelte, hogy a 2004. december 5. előtti kampánnyal vagy 2006 őszével kapcsolatban az akkori MSZP és SZDSZ nagy hibákat követett el. Gyönyörű szavak, tegyük fel, komolyan is gondolja, már csak azt nem értem, hogy például az utóbbi eseménysorral, elsősorban a sorozatos rendőri brutalitással szemben ugyan miért nem rendelt el vizsgálatot Bajnai Gordon még a miniszterelnöksége idején. Ráadásul hiába kritizálja az elmúlt két ciklus több intézkedését utólag az E14–PM vezetője, a nem ritkán »királycsináló« balliberális értelmiség jelentős része mindezt meglehetősen rossz néven veszi. Utóbbiak mintha még mindig inkább Gyurcsány Ferenc világmagyarázatát osztanák.
Így már csupán egy kínzó kérdésem maradt. Az esetleg nagy nehezen megszülető Mesterházy–Bajnai-paktum vajon a méltán népszerűtlen Gyurcsányt és pártját, a DK-t kihagyja-e a nagy baloldali ellenzéki összefogásból? Hiszen »korszakváltásról« regélnek.”